Soustředění Hrabětice, Potkávárna u Havrana, 19.-21.1.2023

Zuzana Jedličková | 27.1.2024

V pátek 19. ledna vyrážíme do Jizerských hor na chatu Potkávárna u Havrana užít si společně víkend na běžkách. Ještě před týdnem nebyl sníh, ale máme štěstí a do pátku nasněžilo. Soustředění začíná po večeři orienťáckým závodem na chatě. Asi bychom se měli omluvit všem hostům, kterým jsme omylem vběhli do pokoje... Po závodě se ještě jdeme vyřádit ven do sněhu. Smějeme se, běháme a bobujeme. S promočenými věcmi, zmrzlými prsty a úsměvem mezi červenými tvářemi se vracíme do pokojů. Máme si vyčistit zuby a jít spát, protože zítřek bude určitě náročný. Nejen v našem pokoji se však ještě dlouho do noci povídá.

 

Sobotní ráno nás vytáhne z postele už v sedm a o půl osmé začíná rozcvička. Kdo přijde pozdě, dělá dřepy nebo kliky. Ačkoli se mi plán běhání ve sněhu a ke všemu ráno úplně nezdál, nakonec je to super. Po svých dvaceti dřepech se cítím skvěle, připravená na dopolední okruh.

Na ten se rozdělíme do několika skupinek podle zdatnosti. Radši se řadím ke středním pomalejším, protože nechci přespávat v lese. Z výchozího bodu je skvělý výhled na Ještěd, sluníčko pomalu zalévá kopce a my vyrážíme směrem k přehradě Josefův důl. Nejsme sami, dnes se díky krásnému počasí na výlet vypravila spousta lidí. Projíždíme zasněženým lesem, míjíme Josefův důl a míříme k Šámalově chatě. Zde si dáme přestávku na sváču a vydáme se k rozhledně Královka. Nohy nás už začínají bolet, ruce mrznou a žaludek kručí, takže se ani nezastavujeme a odjíždíme směrem k naší chatě.

 

Po obědě máme polední klid, který uteče z celého dne nejrychleji. Na chvíli zavřu oči a hned mě někdo vzbudí; obouváme si boty a vydáváme se na blízkou louku. Zde se nejdřív uskuteční čtyřčlenné štafety a poté dvoučlenné štafetky. Smějeme se pokusům o běh s jednou hůlkou a je nám jasné, že nikdo z nás mistrem světa v jízdě s jednou běžkou a dvěma hůlkami nebude. Na chatu se vracíme pořádně vyřádění, po večeři máme čas na oddech a v osm hodin nastupujeme na večerní program. Soutěží proti sobě tři týmy v různých hrách. Dojde i na tradiční pantomimu. Den to byl dost náročný, ale spát můžeme až poté, co obyvatelé pokoje nad námi přestanou stěhovat nábytek ;-)

 

V neděli ráno nejdřív litujeme, že už je konec soustředění. Následuje rozcvička (v mém případě už bez dřepů) a snídaně. Dnešní výlet je kratší, cílem střední skupiny jsou rozhledny Slovanka a Královka. Já vylezu jen na tu první, včerejší únava mě rychle dohání. I přesto si ale myslím, že lépe jsem víkend strávit nemohla. Po obědě se loučíme a vracíme se zpátky do Hradce.

 

Nejen díky úžasnému počasí, sněhu a pevným nervům trenérů to byl nejkrásnější víkend v lednu. Všichni se určitě shodneme na tom, že je škoda takový víkend prožít za rok jen jeden. Už se nemůžu dočkat toho příštího!

Tonička Bohdanecká

A na závěr pár fotek - tady indoor,štafety a hry a na lyžích.
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: