Běžkařské soustředění

Štěpa | 14.2.2024

Na propršený víkend se vydala skupina ml. dospěláků na běžkařské soustředění do Jizerek. Už podle předpovědi bylo jasné, že to bude záživný víkend, a že jedny trenky, overal a boty stačit nebudou.

 

V pátek odpoledne jsme zahájili soustředko na rozmočených tratích ve Vrchlabí. Za tmy cestou na ubytko dámská část posádky otestovala, jak se (ne)používají mlhovky.

 

V sobotu byl na programu hlavní výlet víkendu. Vydali jsme se do polských Jakuszyc. Bohužel jsme opět zapomněli, jaká pravidla mají místní obyvatelé na běžkařských trasách (1. chodec > běžkař, 2. jezdi vždy jen uprostřed, nikomu se rozhodně nebudeš plést), a tak jsme byli z počátku velice zaskočeni, ale postupem času jsme se úspěšně adaptovali. Po tomto kličkování mezi rozšlapávači stop jsme se za odměnu zastavili v biatlonovém areálu na MS juniorů a navýšili jsme tak počet diváků na Jakuszycké tribuně o polovinu.

 

Nedělní předpověď počasí byla akorát tak vhodná na ležení v posteli. To nám bohužel naše ubytování a následné opuštění pokoje nedovolilo, a my si tak užili alespoň dlouhou snídani plnou plánování následujícího programu. Návrhy se pohybovaly mezi bežkováním v dešti, běháním v dešti, odjetím do Přelouče (jediné místo, kde nepršelo), nákupem plavek a následnou návštěvou Babylonu. Opět jsme se ujistili, že nejsme žádný bábovky a rozdělili jsme se do dvou skupin - běžecké a běžkařské. Běžecká se nechala vyhodit v Jilemnici a doběhla do Vrchlabí. Běžkařská točila pár koleček na pozůstatcích sněhu ve Vrchlabí. Tento venkovní aquapark jsme pak zakončili výbornou kavárnou.
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: