Skupina juniorů


Dokázali jsme to!


Snem mnoha orienťáků je dostat se na web O-News. Z nás se to do tohoto pondělka podařilo pouze Adašovi. To už teď ale není pravda! Naše fotka z fotokoutku z brněnského O-Gala zaujala redakci tak moc, že nás dali na úvodku ke článku. My si toho velice vážíme a jsme rádi, že se náš celoživotní sen vyplnil. ›› celý článek

Štěpánka Kroniková | 28.11.2023 | 1

Náš další Wawel Cup

Již po sedmé jsme se zúčastnili polských pětidenních závodů Wawel Cup. Tento rok si pro nás pořadatelé WKS Wawelu připravili městské a lesní etapy. První etapa byl sprint v populární části Krakowa v Kazimierzu. Nejtěžším úkolem tak nebylo zvolit nejlepší postup, ale vyhnout se co nejvíce turistům. Druhá etapa byl městský middle v okrajové části Krakowa, kde si někteří užili až třiceti kontrol. Třetí a čtvrtá etapa byl middle v lese Bronaczowa, kde byl záživný především druhý závod, kdy celou dobu pršelo a les byl jedno velké kluziště. Klasika na nás čekala poslední den. Běhalo se v blízkosti krakovské ZOO. Nejlépe z nás dopadla ve W21E Péťa Holečková (1. místo) a v H20 David Fábera (3. místo). Krásně běžel i Dohy, který skončil v H21E na 6. místě.
›› celý článek

Štěpánka Kroniková | 21.7.2023 | 0

Prezentace skupiny za rok 2022

najdete pod odkazem: zde

Bob | 26.2.2023 | 0

Náš rok 2022

Jelikož tu u nás vídáte poslední dobou méně příspěvků, tak Vás alespoň obdarujeme shrnutím našeho roku 2022.
›› celý článek

Štěpánka Kroniková | 5.2.2023 | 1

Wawel CUP 2022

V pondělí 4. července jsme se sešli naproti Futuru ve složení Boban (kapitán týmu), Paki (policista v civilu), Štěpa (zlodějka parfémů), Honza (nejrychlejší turista), David (jedlík Endiaronu), Marťa (pivní karimatka), Dohy (svůdník polských dívek) a Šaby (pajda), abychom vyrazili do Polska na náš oblíbený Wawel cup. Tedy až na mě, já (největší postrach polských pořadatelek) jsem přistoupil po cestě ve Vamberku, z důvodu rodinného pobytu na chatě. ›› celý článek

Bob | 12.7.2022 | 3

Prezentaci naší tréninkové skupiny za rok 2021

si můžete stáhnout a přehrát pod odkazem zde.

Bob | 3.4.2022 | 0

O minulém víkendu proběhly u Jihlavy letošní první áčkové závody!

V sobotním sprintu nejlépe zaběhla Péťa H. na 9. místě v D20 se ztrátou 1:53 na Pekařku a Dohy v H18 na 14 místě s malou ztrátou 1:34 na Kubu Chaloupského! V neděli na krátké trati nejlépe běžela Péťa a Šimi.
V úterý jsme si pro zpestření zajeli/zaběhli koloběh, kde jsme kopírovali trasu hradeckého koloběhu. Včera jsme potom měli dva mapáče. Dopoledne nás prověřil delší sprintový trénink ve dvojicích v Jaroměři, kde byla použita Mírova rozdělovací metoda. Nejrychlejší byl Ráďa a nejvíce vyrovnaná byla dvojice Péťa H. s Nikčou Z., které měly shodný čas. Výsledky zde a Wikiho fotky od šneka zde. Po obědě jsme si zaběhli technický middle ve Dvoře na nové Lešťově mapě. Nejrychlejší byl Ráďa a Péťa H. v B. Výsledky tu. O příštím víkendu nás čeká dvojice sprintových mistrovství ve Šternberku a Litovli. Finální část přípravy bude úterní běžecký trénink na Bíře a středeční mapáč v HK.

Bob | 16.5.2021 | 1

O víkendu se běželo MČR na klasice

u Bystřice nad Perštejnem. Největšího úspěchu dosáhl Dohy, když si doběhl pro parádní 2. místo v H16! Gratulujeme! V D18 doběhla Péťa H. 13 a Marta 16. Po závodě jsme ještě zdolali 3 ferraty u Víru. Fotogalerie z ferrat (později i pár fotek z doběhu) najdete zde.

Bob | 21.9.2020 | 0

MČR sprint v HK a sprintovky v Pcích

O víkendu někteří běželi MČR ve sprintu doma v Hradci a sprintovky v Pardubkách. Licenci A na příští rok si ze sprintu vyběhli: 16. Péťa H., 19. Marta , 12. Dohy a 20. Šimon. O 2s to bohužel nevyšlo Lubinovi. Ráďa si krásným 4.místem vyběhl lic. R.
Ve sprintových štafetách
v pardubkách si áčková štafeta vyběhla 16.místo a omlazené béčko skončilo na pěkném 23.místě.

Bob | 11.9.2020 | 0

Soustředění Jestřebí bouda

Psalo se 9.7.2020 a naše elitní dorostenecko-juniorsko-dospělácká skupinka se vydala do velmi známých terénů v okolí Jestřebích hor. Byl pro nás připraven velmi bohatý program a my se těšili, až se znovu proběhneme po zdejším lese.
Počasí nám první den přálo, my nazuli špuntovky a štrádovali jsme vstříc hlubinám hvozdu. Trenéři nám sice na mapě nechali pouze vrstevnice, ale to nás neodradilo a podali jsme nadprůměrné výkony. Výsledky zahřívacího tréninku zde.

Jemný hlásek a pohlazení po tváři od pana Viktora nás v pátek ráno vykopalo na krásný ranní klus s výhledem na Sněžku. Dopoledne jsme si zaběhli okruhy na Čížkových kamenech (výsledky) a odpoledne si pro nás připravil trénink náš kamarád a výborný běžec Ráďa Tichý. Terén byl lehce zarostlý, ale my si i tak vrstevnicové okruhy ve Chvalči užili.

Sobota pro nás vypadala bledě, jelikož hlásili déšť. Naštěstí ale na trénink už přestalo. Vyjeli jsme opět na Čížkovy kameny, ale tentokrát na middle postavený od Davida Zlámala. Hezky jsme proběhali mokré hustníky, zejména ten, kde se nám kontrola zapeklitě schovala :) (výsledky).


Odpoledne byl připraven zábavný trénink od Mícy, kde jsme si mapu sami dokreslovali. Většině se to povedlo a kontroly našli. Kolem desáté večer byl také odstartován nočák, ve kterém byli všichni velmi vyrovnaní (výsledky).

V neděli nás čekal už jen Scorelauf dvojic u chaty, kde vyhrála Marťa T. s Mícou (výsledky). Vše jsme zakončili vynikající zmrzlinou ve Chvalči - velmi doporučujeme!

Všichni jsme si soustředění parádně užili. Děkujeme Bobanovi, Viktorovi a také Mícovi, že s námi vyrazil a dal nám užitečné rady. Každý večer byly také rozbory našich postupů.

Viktor mi dal za úkol sepsat článek, tak jsme to s Marťou a Lubinem nějak sepsali :)
Štěpa

Bob | 14.7.2020 | 2

Starší články


archiv článků